Září 2013

Starshine (pc game)

30. září 2013 v 18:26 | Lps-Tery |  Co nového v mém světě LPS
Ahojky, nedávno jsem byla u kamarádky a ona zapnula ntb a dala do něj nějaké CD s hrou a řekla, "Pamatuješ?" a začala hrát. Samozřejmě že jsem si vpomněla, byli jsme hodně malé, když jsme tu hru hráli poprvé. Monča se bála ji hrát, protože tam v páté úrovni hrála děsivá hudba a skřeky a já jsem se odhodlala a úroveň jsem jí vyhrála. Proto si na tu hru pamatuji a teď mi ji půjčila, já si ji nainstalovala a po dlouhé době zrovna hraju tu pátou úroveň, tak zatím ahojky! ♥

Včerejší výlet byl super!

30. září 2013 v 15:16 | Lps-Tery |  Co nového v mém světě LPS
Ahojky, omlouvám že píšu až teď, měla jsem kroužek. No, jednoduše jsem vám chtěla moc poděkovat, že jste mi přáli ZDE aby se mi ten výlet do Punkevních jeskyň vydařil a abych si ho užila. Hrozně si toho vážím a děkuji Vám!

Byl fakt super, voda, po které jsme jeli v loďkách tam byla tak neobyčejně křišťálově čistá. Přímo vábila abyste do ní skočili, ale i když se zdála být hluboká jako větší vana, byla ve skutečnosti hluboká 45 m.
Sáhla jsem si do ní. Byla studená jako plavecký bazén, možná trochu víc, prsty se to těžko soudí. Bylo to hrozně napínavé, každou chvíli jsme se museli skrčit a dát hlavu mezi kolena, protože jsme proplouvali čím dál užším otvorem. Nakonec od hladiny až po strop jeskyně byl jen 1,5 m a to jsem už doufala, že řekne že dál nemůžeme, ale propluli jsme to a jsem zdravá a živá a bylo to fakt něco!

Pak jsme šli na dno Macochy, což je nejhlubší propast v ČR, bylo to pohádkové místo, louka plná malých zelených rostlinek, mezi nimi nepoužívaná pešinka vedoucí až k tyrkysovému jezírku, které ač se nezdá, je hluboké 60 m (prý je pod vodou síť kvůli sebevrahům, kteří tam často skáčou z vršku). Tady na těchto obrázcích není bohužel vidět ta zeleň a záře hladiny...
No a nakonec jsme si vyšli na vršek Macochy z které to dole vypadalo takhle:
A tam byla pověst dle skutečné události v 17. století, mě zaujala, tak si ji kdyžtak přečtěte:

Ve nedaleké vesnici Vílémovice žil mladý sedlák Hálek. Jednoho dne jeho žena začala postonávat, chřadla, až jednoho dne zavřela oči navždy a nechala po sobě malého chlapce, sirotka.
Za nějaký čas se sedlák znovu oženil, hospodářství vzkvétalo a sedlák se začal opět usmívat. A než se sešel rok s rokem, nové hospodyni se narodil chlapeček. To bylo radosti! Zato na Martina, na toho sirotka, přišly zlé časy. Ať dělal co dělal, nic nebylo maceše po chuti pořád jen hubovala. Inu proto na něj zanevřela, že právě on dostane celé hospodářství, a její vlastní dítě nic.
Sedlák si brzy všiml, že Martin se má u nové mámy zle. Tajně mu přilepšoval, ale nahlas si netroufal před ženou nic povědět, myslil si: Nač dělat v chalupě rozbroje? Žena je pracovitá, pořádná, však se to nějak samo srovná.
Jednou v létě jel hospodář do města na trh a mladšího synka vzal s sebou. Doma zůstala panímáma sama s Martinem. Řekla mu: "Víš co? V lese je plno jahod, vezmeme si hrnky a nasbíráme si jich." Chodili po lese, na stráni našli v trávě plno voňavých jahod, keře byly obsypané malinami a brzy měli vrchovaté džbánky. Až najednou se dostali do míst, kam si málokdo z vesnice troufl. Černala se tu propast, temná, studená a hlubokánská, až se tajil dech a v té propasti se zelenalo jezero a o tom si lidé vykládali, že nemá dno. Selka i chlapec se zarazili a chtěli rychle odejít odtud pryč, tu si macecha všimla, že na srázu propasti roste jahodí a v něm se červenají jahody, pěkné a veliké, až se smály. Bleskla jí hlavou hrozná myšlenka. Rozhlédla se, jestli jsou v lese sami, a řekla Martinovi na oko laskavě: "Podívej se na ty pěkné jahody! Natrhej je, byla by to věčná škoda, nechat je být." Martin se bál, ale odepřít maceše, to si taky netroufal. Naklonil se nad okraj propasti a tu do něho selka strčila, až zavrávoral, pustil hrnek a padal do hlubiny.
Macecha se otočila a prchala od propasti, ještě pořád slyšela, jak Martin vykřikl. Bloudila po lese, jako by ji někdo štval, a stále jasněji si uvědomovala, co provedla. Copak by jí to mohl někdo odpustit? Mohla by ještě spokojeně žít? Jako by ji nohy samy donesly znovu k propasti, zakryla si oči a skočila dolů.
Sedlák se vrátil z města, vypřáhl koně a vůz dal do kolny. Přijde do jizby, ale v chalupě prázdno, pec studená, chlapec i žena někde pryč. Už zvonilo klekáni a oni pořád nikde a navíc se začalo mračit, chystalo se k bouřce. Šel se tedy optat k sousedům kam šli: "Vzali si hrnky a šli do lesa na jahody," dověděl se. Padla na něho divná úzkost.
Už neměl doma stání, nečekal, sebral se a rovnou do lesa. Chodil křížem krážem, volal a poslouchal, všecko nadarmo. V tom se spustila, divoká bouřka, vítr ohýbal stromy a hrom bil, jako by se nebe hroutilo. Poslouchal a zdálo se mu, jako by v tom rachocení slyšel slabý pláč. A přímo od propasti! Sebral všecku odvahu, lehl si nad sráz, naklonil se nad hlubinu a polekal se! Mnoho metrů pod ním visel na větvích borovice jeho Martin. "Drž se, jen ještě chvilku se drž, doběhnu pro lano, vytáhneme tě!".
Běžel zpátky do vesnice, svolal sousedy, pobrali provazy a žebříky a spěchali cestou necestou k propasti. Přišli ještě včas. Vytáhli Martina nahoru. Byl promoklý a odřený, místo řeči jen plakal. "Kde je máma?" ptal se sedlák. Teď se teprve dověděli, jak Martin padl do propasti a jak zázračně se zachránil. A macecha? Na srázu propasti, na jednom křoví, co rostlo z jeho úbočí, našli šátek. Už si domysleli, co se stalo.
Od těch dob se propasti říká Macocha. A za bouřlivých dnů, když se po lese honí vítr a bije hrom, bývá slyšet z propasti pláč. To prý v ní naříká nešťastná macecha ...Propast Macocha
A jinak se musím šprtat, je mi líto. Tak se mějte fajn něco ještě napíšu, ale hlavně byste měli vědět, že ta návštěvnost mi udělala mohem lepší náladu.Usmívající se

Vaše-Lps-Tery ♥

Můj nej letošní rekord!!!!

30. září 2013 v 14:59 | Lps-Tery |  Co nového v mém světě LPS

Ahojky, nemůžu tomu uvěřit, ale včera navštívilo můj blog....


Jedeme na výlet! :D

29. září 2013 v 10:11 | Lps-Tery |  Co nového v mém světě LPS
Ahojky, tak dnes jedeme na téměř celodenní výlet do Skalního mlýna. V okolí jsou totiž různé atrakce, vláčky, lanovka, jeskyně, propasti atd. A to všechno navštívíme. Zde obrázky:
A tady jsou obrázky výhradně z Punkevních jeskyň, kam se na projížďku po vodě těším nejvíc! Smějící se
Tak si to snad užiju, no... No, ale kvůli tomu výletu mě SB PLS OMLUVTE, dnes už nenapíšu dřív jak večer a možná ani to ne. A hlavně dnes nebudu obíhat, mrzí mě to. Tak zatím ahojky! ♥
Trippy Facebook Graphics

HLSÁNĚTE PROSÍM!

28. září 2013 v 10:31 | Lps-Tery

Ahoj, hlásněte pls zde, pro obrázek, který se vám líbí, budu ráda, za každého, kdo hlas věnuje mému motýlkovi...


Včerejší večer byl super!

28. září 2013 v 10:26 | Lps-Tery |  Co nového v mém světě LPS
Ahojky, včera jsem se sestřenicí, mámou a bratrem byla na noci vědců. Bylo to super! Měli tam živé netopíry a rozdávali barevné svítící náramky, na každé ruce jsem měla nejméně 3. Na kabelku jsem si dala tři, spojené do sebe jako olimpijské kruhy. A následoval videomaping, něco se jim tam asi pokazilo, protože ten hlavní se nekonal... (videomapping = promítání na budovu)
No, až jsme zcela vyčerpaní přišli domů, spojili jsme všechny náramky v jeden řetěz a pověili v prostřed pokoje, zde foto:
Jinak super, dnes mám akorát hodně učení,tak zatím ahoj!

Volně ke kopírování

27. září 2013 v 15:30 | Lps-Tery |  LPS Obrázky

Rodinka Applejack
Cool barevné rifle ♥

27. září 2013 v 9:47 | Lps-Tery |  Co nového v mém světě LPS
Ahojky, dnes mám plný den, takže se moc neozvu. S mámou pojdeme shopovat, chci aby mi koupila "barevné rifle" které už jsem viděla na mnoha lidech, líbí se mi a moc bych je chtěla. Barvu, buď světle modrou, žlutou, světle zelenou či fialovou....
Jinak mě dnes čeká první lekce tanečního kroužku, jdu na něj s kamarádkou a těším se, ale zároveň mám trému...
Tady je takový diplomek, Twilight je má bff a já jsem Fluttershy, snad se líbí:
No, už musím, mějte se fajn a zatím ahojky! ♥